Kombi Montajı

Kombi Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu konuda dikkat edilmesi gereken şey işin uzmanından yardım almaktır. Montaj uygulaması proje gereğince yapılmalıdır. Uygun görülen sağlam bir duvara monte edilmelidir. Montaj öncesinde tesisat döşendiği için tesisata uygun bir montaj işlemi uygulanmalıdır. Kombi içerisinde yer alan baca seti kullanılmalı, harici durumlarda cihazın özelliklerine uygun çalışmasına engel olmayacak şekilde baca uzatma ya da kısaltma uygulamaları yapılmalıdır.

Hermetik Kombilerde Montaj İşlemi;

160 m2 altında olan tüm daire ve iş yerlerine montajı yapılabilir. Kombi içerisinde bulunan standart baca seti kullanılır. Hava akımını dışarıdan fan yardımı ile aldığından genelde mutfaklara monte edilir. Hava akım borusu camdan dışarı verilir. Balkona monte edilecek ise hava akım borusu dışarıya gelecek şekilde ayarlanmalıdır. Ortamda menfez bulunması gerekmektedir. Yok ise mutlaka bulundurmalısınız.

Bacalı Kombilerde Montaj İşlemi;

Bu uygulamada uzman yardımı almanız şarttır. Bacalı kombiler yalnızca baca çıkışı olan binalardaki dairelere monte edilebilir. Bacanın da iyi çekmesi şarttır. İyi çekmiyor ise çekiş gücü kuvvetlendirilmelidir. Yani baca temizletilmelidir. Metrekare olarak 160 altında olan dairelerde kullanılabilir. Ortam havasını kullandıkları için ortamın küçük olmaması gerekmektedir. Ortamda mutlaka menfez bulunmalı ve cam ya da pencere açık bırakılmalıdır. Montaj sonrasında bakımları ve baca kontrolleri sürekli yaptırılmalıdır. Baca mutlaka çelik olmalıdır. Bu işlemler için de uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Yoğuşmalı Kombilerde Montaj İşlemi;

Büyük olan dairelerde kullanılmaktadır. Bu sebeple de montaj için dairenin 160 m2 üstünde olması gerekmektedir. Montajı genelde mutfaklara da yapılabilir balkonlara da… Ebat olarak biraz büyük olduğundan genelde balkona montajı yapılmaktadır. Hava akım borusu mutfağa monte edildiğinde camdan dışarı verilmeli balkona monte edildiğinde dışarıya gelecek şekilde ayarlanmalıdır.

Hemen Ara