LNG Sistemleri

 

İÇ TESİSAT SİSTEMİ

İç tesisat LNG tank sahası ile tüketim yakma cihazları arasında kalan sistemi kapsar. İç tesisat EPDK tarafından yapım sertifikası alan müteahhit firmalar tarafından projelendirilir ve imalatı yapılır. Yine EPDK tarafından müşavirlik ve kontrol sertifika almış müşavirlik firması tarafından projesi onaylanır ve imalat aşamasında kontrolü yapılır. İç tesisat yer dağıtım firmalarının olduğu yerlerde yerel gaz dağıtım firma şartnamelerine uygun, yerel gaz dağıtım firmalarının olmadığı yerlerde BOTAŞ şartnamesine göre projelendirilir ve imalatı yapılır.

Sistem içerisinde basınç düşürme istasyonları, gaz kontrol hatları, borulama tesisatı ve emniyet ekipmanları mevcuttur. Tüm tesisat argon kaynağı ile yapılır. Yeraltı hatları, kapalı yerler ve basınç düşürme istasyonlarındaki kaynakların %100 radyografik muayeneleri yapılır ve müşavir firma tarafından raporları onaylanır. Tüm tesisatın mukavemet ve sızdırmazlık testleri müşavir firma nezaretinde yapılır ve raporları onaylanır. Tesisata gaz vermeden önde müşavir firma tarafından genel kontrol yapılır ve müşavir firması gaz açma belgesi vererek sisteme gaz ikmali yapılabilir. Tesisle ilgili projeler onaylı olarak müşteriye teslim edilir.

EPDK ‘dan yetkili olan firmamız, doğalgazın olmadığı otel, hastane gibi endüstriyel tüketim alanlarında hizmet vermektedir. Ücretsiz keşif için lütfen iletişime geçiniz.

Hemen Ara